Hava motorları
için uzmanlar

Yetkili ve güvenilir danışmanlık

Bizi Arayın
0711 / 88718 - 800


Bize yazın

Hava Motorları

Yüksek torklu hava motorları

MUB, MRD, MUD Modelleri
Yüksek torklu motorlar standart modelleri temel almaktadır, ancak ek redüktörle donanımlıdır. Düşük devir hızı iyi bir tork değeri sağlar. Aynı anda kullanılan birden fazla hava motorlarının bir avantajı standart motorların hava tüketiminden daha düşüktür. Dişliler çok sağlamdır, sürekli yüksek dönme hareketleri torkuna sahiptir ve durana kadar dönebilir. (maksimum tork)

Paslanmaz çelik hava motorları

Paslanmaz çelik hava motorları başlıca yiyecek sektöründe, tıbbi ve kimyasal sanayilerde dönme hareketleri, kesim, delme veya karıştırma için kullanılır. Paslanmaz çelik hava motorları güçlü ve aşındırıcı havaya karşı dayanıklıdır. Hava motoru etkili kir parçacıklarından ve sudan koruyan motora, özel sızdırmazlık koruma alanından sızdırmasına karşı yağlama yağı korur. Paslanmaz çelik hava motorları nemli ve tozlu ortamlarda kullanmak içindir. Ana ve bütün dış parçalar yüksek kaliteli paslanmaz çelikten yapılmıştır. Özel alanlarda kullanılan özel seçenekler mevcuttur.

Yağsız hava motorları

Örneğin: MRD 25, MRD 38, MUD 16 ve MUD 23 gibi yağsız hava motorları yağsız kullanım için düzenlenmiştir. Mümkün olduğunca yağ olmadan kesinlikle kuru hava ile kullanılanılır, hava motorlarının belli bir zaman sonra hızı düşer. Yağlama kullanımı , hava motorlarının ömrünü önemli bir şekilde artırır. Oran gösteren önemli testlerde 1:10’a ulaşır. Vardiya ve sürekli işlemlerde büyük ölçüde yağsız model kullanımı ve bu motorların yağlanması önerilir.

Yağlanan egzoz havası için yağ tutucuları

Bütün hava motorları yağlandığı zaman maksimum ömre ulaşır. Yağ buharına izin veren işyerinde (örneğin tıbbi cihazlarda ve gıda sanayisinde) ve uzun egzoz borularının kullanıldığı yerlerde yağ tuzaklarının çalışması için uygun değildir. Egzoz hava yağı, yağ tuzakları ile toplanır ve yönlendirilir. (Yağ %99’a kadar filtrelenir.) Yağ tutucularından çıkan egzoz havası neredeyse yağsız ve temizdir. Yağ tutucuları laboratuar testi kullanımıyla değerli kılan 30 dB(A)’den yukarısındaki gürültü seviyesini azaltır. (Montaj durumuna bağlı olarak)

Gürültü azaltan hava motorları

Çalışan hava motorunun mekanik gürültüsü düşüktür. Artan egzoz havası, çalışan hava motorunun gürültüsünün başlıca sorumlusudur. Gürültü seviyesini azaltan dB(A) susturucusu egzoz havasını MRD ve MUD modellerinde dişli deliğe monte edilebilir. MR ve MU modeli hava motor modellerinin gürültüsünün azalması sinterlenmiş plaka ile sağlanır. Hava motorlarının gürültü seviyesi (0,11-1,2 kw) 77 dB(A) ortalamada yer alır. Bu gereksinimlere bağlı olarak (örneğin laboratuarda) özel ana çözümler tarafından 60 dB(A) bu değeri azaltmak mümkündür.

Hava motorları için hız kısma supabı

Hava motor modelleri MRD VE MUD
Verilen teknik verilerde tork talep edilir ancak hızının düşürülmesi gerektiği zaman hız kısma supabı susturucuya rağmen eklenebilir. Kısma supabı MxDx modelinin egzoz hava tahliyesi için monte edilebilir. Kısma supabı gürültü azaltma ve kelebek valf sunan combine bir çözümdür.